Gdzie chciałbym się znaleźć

To odcinek 5 z 25 w Bojowej Serii wpisów 30 tekstów

Skoro już mniej więcej wiadomo gdzie byłem to i czemu nie powiedzieć gdzie chciałbym się znaleźć.

Jest wiele list z miejscami, które musisz zobaczyć przed śmiercią. I część tych miejsc łapie się i na moją listę. To jedziemy:

1. Uluru – Ayers Rock, Australia

Uluru - Ayers Rock, Australia

Źródło: Wikimedia

Moje najstarsze marzenie. Uluru zobaczyłem na zdjęciu będąc w podstawówce i do tej pory chodzi za mną zobaczyć tę górę o wschodzie słońca. Ogólnie Australia i Nowa Zelandia są tymi miejscami, które koniecznie muszę zobaczyć. Drugi koniec świata, aborygeni, mad max, haka, władca pierścieni – te sprawy. Do bezwzględnego zobaczenia.

2. Wrota Piekła, Derweze, Turkmenistan

Wrota Piekła, Derweze, Turkmenistan

Źródło: Wikimedia

Krater w którym od 40 lat płonie gaz ziemny. Dziura w ziemi z której wygląda diabeł. Piękna sprawa.

3. Dutch Harbor, Unalaska, Alaska, USA

Unalaska Alaska

Źródło: Wikipedia

W tym mieście zasadniczo nie ma niczego do oglądania. Alaskańskie zadupie. I z tego zadupia wypływają kolesie na swoich kutrach łowić kraby na morzu Beringa. Usłyszałem o nich na Discovery  gdzie od lat leci sobie Deadliest Catch czyli na nasze Najniebezpieczniejszy Zawód Świata. Zobaczyć to na własne oczy, chociaż to jak wychodzą i wchodzą do portu to byłoby coś.

4. Salar De Uyuni, Boliwia

Salar De Uyuni, Boliwia

Źródło: Flickr

Zaczynamy przegląd z list przebojów. Największe jezioro solne na świecie. W zasadzie to pozostałość po jeziorze po którym sobie można chodzić, jeździć i przeglądać się w tym co pod nogami. Solanka sprawi,a że po horyzont mamy lustro. Nie wiadomo gdzie kończy się niebo. Czad.

5. Jaskinia Son Doong, Wietnam

Jaskinia Son Doong, Wietnam

Źródło: Flickr

Największa jaskinia na świecie. Ma własne górki, rzeki i klimat. Z odwiedzeniem tego miejsca jest ciężka sprawa – trzeba mieć 7 dni i 3 tyś dolarów oraz załapać się na krótka listę odwiedzających.

6. Wielki mur, Chiny

Źródło: Wikipedia

Źródło: Wikipedia

Fajnie byłoby przejść cały Wielki Mur. Jest jeden problem – pod tą nazwą kryje się kilka fortyfikacji, które nie koniecznie łączą się ze sobą. Cały romantyzm w pizdu. Tak czy inaczej jakiś ciekawy kawałek można by pokonać.

7. Mount Roraima

Zdjęcie stąd nie wiem skąd zajumane

Zdjęcie stąd nie wiem skąd zajumane

Góra. Po raz pierwszy zobaczyłem ją na słynnym zdjęciu gdzie wynurza się z chmur. Chyba każdy zna to zdjęcie. Nie mogłem go znaleźć. Ale znalazłem równie fajne. Górka na granicy Wenezueli, Gujany i Brazyli. Fajna góra. Nietypowa.

8. Kanion Antylopy, Arizona, USA

Źródło: Flickr

Źródło: Flickr

Kiedyś miałem zdjęcie z tego kanionu na tapecie. Byłem przekonany, że to wytwór czyjejś wyobraźni. A to było zdjęcie czegoś co istnieje. Che tam być.

9. Prywatny raj

Źródło: 7-themes

Źródło: 7-themes

Ostatnie, nietypowe miejsce. Nietypowe bo go nie ma. Jeszcze nie znalazłem. Miejsce gdzie byłby złoty piasek, szmaragdowe morze, palmy, brak żywej duszy i domek do którego czasem można by się udać odpocząć.

I takiego miejsca sobie i Państwu życzę 😉

Posted in Bojowe przygody, Qatryk poleca.