LosWiaheros

Przed naszą wyprawą do Indonezji szukaliśmy trochę informacji o tym gdzie się wybrać, co zobaczyć i jak to w ogóle jest w tej Azji. Wtedy wpadłem na bloga Alicji i Andrzeja.  

LosWiaheros to relacje z ich podróży dookoła świata. W podróży są od prawie 3 lat. Nieźle. Trochę im zazdroszczę i mam nadzieję, że kiedyś wypracuje sobie taką wolność.

Bo tak mi sie zdaje, że o wolność chodzi. O ile zawsze był mi to temat bliski, coś czego pragnę i w jakiś sposób wolnym się czuję, o ile całe moje sieciowe (i nie tylko) zaangażowanie zawsze krążyło wokół tematu wolności, to przez długie lata nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo daleko i jednocześnie jak bardzo blisko jestem od tego czego pragnę.

Daleko bo wolność w sensie politycznym jest tak wielką abstrakcją, tak przeogromną fatamorganą, mirażem, za którym można dążyć i nigdy się go nie osiągnie. A nawet jeżeli to poświęcenie temu życia, jedynego, które mam, jest jakimś kompletnym nieporozumieniem.

Blisko bo jak już napisałem niedawno, wspominając naszą podróż – wystarczy wyjść za próg domu, zrobić krok a potem kolejny i znajdujemy się  w świecie, w którym najistotniejsze rzeczy zyskują krystaliczną ostrość. Wtedy zaczyna się żyć naprawdę.

Zazdroszczę, śledzę, uczę się i wytyczam cele. Wy też odwiedźcie loswiaheros.pl i zakochajcie się w świecie.

 

Posted in Qatryk poleca and tagged , , , .