Nieregularne podsumowanie wydarzeń nic nieznaczących #2

To odcinek 2 z 7 w Bojowej Serii wpisów Nieregularne podsumowanie wydarzeń nic nieznaczących

Nie ma nic bardziej ironicznego niż nadać cyklowi tytuł Nieregularne Podsumowanie i robić je regularnie. Ale to dopiero drugi odcinek więc jak wiadomo dwa bociany wiosny nie czynią.

A w dzisiejszym odcinku na tapet bierzemy:

Naspidowany Gate

likejackingZaczniemy od blogasków. Bo internet blogaskami stoi. Z mojej perspektywy. Krzysiek Kotowicz opisał dokładnie to co robi nijaki naspidowany na swoim blogasku. A robi brzydkie rzeczy. Sami sprawdźcie na fejsiku czy przypadkiem nie macie zalajkowanego człowieka choć nic o tym nie wiedzieliście.

Osobiście podziwiam ludzi bez moralności i etyki. Nie że chciałbym tak jak oni. Nie. I właśnie dlatego ich podziwiam. Robić kurewstwa i mieć spokojny sen. Zawszę gdy mam kaca moralnego zazdroszczę. A w zasadzie gdy miewałem, bo w którymś momencie człowiek dochodzi do wniosku, że może i fajnie coś zmajstrować ale potem cierpieć przez wiele dni to nieopłacalny interes. Gdyby tak nie mieć wpojonych zasad i w dupie mieć uczciwość. Byłbym wilkiem z Wall Street. Albo politykiem. A tak „niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie”.

Wipler Gate

Odmowa_alkoholuA propos polityki. To jest dobre. Wyszło nagranie z monitoringu, na którym jak to na monitoringach, chuj widać, ale wszyscy widzą, że Wiplera bez powodu spałowała policja. I mam z tym problem – ja rozumiem lewicowych mazgajów którzy gadają o brutalności policji, rozumiem ludzi niezaangażowanych, których zwyczajnie może wkurwiać nadużywanie władzy przez gnojków z pistolecikami, ale żeby prawicowiec oburzał się, że go spałowali? Jakby nie było sam krul Korwin, jak znam jego poglądy, bardzo lubi taki muskulizm i siłę władzy. O to przecież chodzi żeby władza w mundurkach była silna i nie bała się spałować awanturującego się pijaczka, co to mu przyszło kwestionować decyzję tej władzy.

Ot i paradoks. Z jednej strony stojące na straży cywilizacji XXI wieku media z TVNem na czele, które obrywają od ludzi za obronę brutalności policji, z drugiej prawicowiec, który na ustach ma hasła o konieczności wzmocnienia siły policji a gdy tą bezwzględnością obrywa po nerach płacze, że władza w mundurze nie respektuje praw człowieka. Klawo.

Bez retuszu

img-keira-knightley-_220427980254Nie za bardzo zgłębiłem temat co, gdzie i kto, jednak obiło mi się o uszy, że jest akcja co to modelki od teraz mają być przedstawiane na zdjęciach bez fotoszopa. Wszystko pięknie tylko czemu mam wątpliwości? Że może komuś zaczęło spadać i stwierdził zróbmy coś innego, pokażmy jak ciało wygląda naprawdę. I wszyscy podłapali temat, jak to pięknie, jak naturalnie, że wstrętni pozostali co oszukują i kształtują jakieś nierealistyczne wzorce.

Kurdę, wyfotoszopowana modelka to jak Jessica the Rabbit. Wiadomo, że jej poprawili tu i tam. A naturalna modelka potrafi naprawdę wprawić w kompleksy. Bo na zdjęciach nawet tych nie szopowanych, to ona jest tak naturalna jak napój energetyczny. Sorry ale profesjonalna sesja zdjęciowa poprzedzona jest godzinami mejkapowania a fotograf potrafi łapać takie ujęcia, że nawet dzwonnik z Noter Damu wyglądałby jak Rayan Gosling. I to dopiero może przysporzyć kompleksów.

Fajny artykuł przeczytałem

startup1To chyba będzie rozrastający się dział podsumowania. Bo fajne artykuły są fajne. Klikać i czytać:

Startupowa Polska oczami inwestora – dużo szumu, mało trakcji

Nawet jeśli nie jesteś startupowcem to przeczytać warto i trochę sobie poszerzyć horyzont. Acha i jakby ktoś nie miał pomysłu na skalowalny sturtup to zapraszam – mam kilka w szufladzie.

 

Drugie Nieregularne podsumowanie wydarzeń nic nieznaczących jest jakie jest. Poszukiwania formuły trwają, a im więcej będzie się działo rzeczy które można mieć w dupie tym lepiej dla niego. Jak zwykle trzymamy kciuki aby tytuł nie był samoziszczającą się przepowiednią i abym w przyszłym tygodniu zdobył się na dostarczenie bezsensownych treści.

Acha i chyba trzeba byłoby zacząć pisać więcej notek bo jakoś tak głupi będzie wyglądała ta sama grafika w nagłówku kolejnych po sobie wpisów. Coś pomyślę.

Tymczasem miłego długiego weekendu, i abyście mieli w dupie wojnę, która przetoczy się we wtorek po kraju raju. Ja jadę do lasu.

Foto w nagłówku: Larry He’s So Fine / Foter / CC BY-NC Pozostałe obrazki podprowadzone z sieci.

Posted in Bojowy komentarz and tagged , , , , , , , .