Share Week 2015

W tym roku nie zapomnę i nie spóźnię się. Polecę tu 3 blogi, które czytam, w trakcie trwania akcji Andrzeja z jestkultura.pl a nie jak to było dwa i trzy lata temu po fakcie. Bo to fajna akcja i poprzednie jej edycje pozwoliły mi poznać kilka fajnych stron na które z trudem bym ot tak po prostu trafił. I to co Wam podlinkuje trafi do statystyk Andrzeja. A to jest dobro.

Gdy usłyszałem, że Share Week rusza po raz kolejny pomyślałem sobie, że przejrzę moje zakładki do których systematycznie dodaję sobie to i owo i znajdę te blogi, które mają mniej lajków ode mnie. Bo skoro większość ludzi poleca blogi, które mają po kilka – kilkanaście tysięcy fanów to choć ja swojej skromnej garstkce czytelników postaram się polecić tych, którzy na to zasługują a w dalszym ciągu muszą mocno pracować żeby się przebić. I tu odniosłem niezamierzony sukces – jestem wyjątkowy bo nikt nie ma mniej lajków ode mnie. Czyżby chodziło o to że tak rzadko piszę i nigdzie się z tym nie obnoszę? Albo że mam starych fanów którzy nie umią w lajkach i szerach? Albo że po prostu chujowo piszę? Nie istotne – ważne, że w tym kontekście po raz kolejny jestem nieprzeciętny.

A byłem pewny, że gdy dodawałem ostatnio kilka ciekawych blogów do swoich zakładek to nikt na nich nie komentował, nikt nie lajkował i wyglądały one na takie same samotne wyspy jak i mój poczciwy blogasek.

Więc zmiana koncepcji. Wrzucam poniżej linki do blogów, które czytuję regularnie a w jakimś sposób w ostatnim czasie zwróciły moją szczególną uwagę a kryterium popularności biorę w nawias. Bo to są całkiem znane blogaski – przynajmniej w swoich niszach.


mrkpassionPasje Pana Kamila czyli mrkpassion.pl – taki tam lajfstajl, bo Kamil pisze o wszystkim a przede wszystkim o sobie. I piszę naprawdę nieźle uderzając w punkt. Pod większością jego tekstów nie mam nic do dodania, bo podzielam wiele z jego opinii. Poza zachwytem nad jednym z blogerów. Ale tu akurat pewnie mam jakiś uraz psychiczny bo zachwycają się nim wszyscy. Mniejsza o to. Blog Kamila dostarcza lajtowych treści ale gdy trzeba wali z dyni w ryj. A tak lubię. I ma mój szacun za Dziennik – od początku roku wrzuca codziennie, niezależnie od pozostałych wpisów, wpis dziennikowy. Zazdroszczę samozaparcia i konsekwencji.


zycie_jest_piekneŻycie Jest Piękne – to chyba jeden z fajniejszych blogów w tematyce rozwoju osobistego jaki znam. Bez zadęcia, bez sztuczek. Michał po prostu konsekwentnie realizuje swój plan na życie, mając z tego radochę i nie robiąc przy tym z siebie guru, który pozjadał wszystkie rozumy. Ostatnio wystartował z podcastem i przyjemnie się tego słucha. Główny temat to podróże, bo poprzez nie przede wszystkim autor się realizuje ale nie ma tam wiele relacji jako takich a raczej same soczyste z przygód Michała Maja.


łukasz_superganŁukasz Supergan – człowiek o takim nazwisku musi być nietuzinkowy. Łukasz to podróżnik przez duże P. Jego bloga zna pewnie każdy kto ma w Polsce zajawkę na poznawanie świata. Facet, który sobie piechota przechodzi w wakacje parę tysięcy kilometrów. W górach. Np tych w Iranie. Czytać co pisze trzeba bo pisze bardzo mądrze. Bardzo podoba mi się jego podejście, że podróże są przede wszystkim dla nas samych a splendor jest tylko pochodną która nie za bardzo powinna wpływać na to gdzie i po co wyruszamy w drogę.


Jeżeli chcecie poznać więcej polecanych w akcji blogów bo nie macie co czytać a wasz ulubiony bloger jak zwykle dostarcza treści z częstotliwością uśmiechu na twarzy Kaczyńskiego to wbijajcie na JestKultura gdzie powstanie podsumowanie akcji.

Posted in Qatryk poleca and tagged , , , .